Anketa

Odkial ste sa o nás dozvedeli?

Kvalitné počítače pre Vás

Tlačiť

Počítačové zostavy navrhujeme špeciálne na zákazku. Každému z Vás počítač navrhneme na mieru tak, aby ste neplatili za zbytočnosti priveľa peňazí, ale aby Vám nič nechýbalo. Pochopiteľne s prihliadnutím na výkon do budúcna.

Prečo si kúpiť počítač práve u nás?

- počítače výkonovo ladíme tak, aby vyhovovali Vašim potrebám
- každý počítač podrobne nastavujeme a testujeme
- používame iba kvalitné a overené komponenty
- na jednotlivé komponenty dávame samostatne záruku 2/3/5/10 rokov až doživotnú
- návrh počítačov robíme tak aby mali čo najvyššiu hodnotu

Všetky počítače navrhujeme ako vysokokvalitné stroje. Najvyššia priorita je kvalita jednotlivých dielov pre čo možno najlepší pomer spoľahlivost - cena. Ako druhý parameter riešime čo najlepšie možnosti vylepšenia v budúcnosti. Takže ponúkame hodnotné počítače, ktoré vám vydržia dlhú dobu.


Ako si kúpiť počítač?
Počítač má slúžiť niekoľko rokov. Chyba pri výbere komponentov môže výrazne predražiť či dokonca aj znemožniť dodatočné vylepšenie počítača. Preto nákup bez osobného pohovoru nieje vhodný. Tento článok nieje návod. Je to usmernenie schematickou vylučovacou metódou v troch základných bodoch.

1. Na aký účel bude počítač.

Dnešné počítače výkonovo zvládnu: internet, mail, webcam, spracovanie rodinných fotografií, textové dokumenty, tabuľky, DVD, DivX, MP3, jednoduché hry, TV a podobne. Zamerajme sa na náročnejšie aplikácie.
Najčastejšia požiadavka na výkonnejší počítač sú hry, spracovanie videa, náročná práca s 2D/3D grafikou, náročný multitasking, virtualizácia a pod. Takéto požiadavky je vhodné vopred premyslieť.

2. Tri možnosti výkonu a rozšíriteľnosti.

Prvá možnosť je kúpiť počítač, ktorý bude v danom momente vyhovovať požiadavkam. Výhoda je jeho nízka zriaďovacia cena. Nevýhoda je, že nieje jednoduché alebo možné ho časom upraviť či vylepšiť a preto je väčšinou nutná jeho výmena. Také počítače štandartne nenavrhujeme.

Druhá možnosť je kúpiť mierne drahší počítač, pripravený na vylepšovanie čo najdlhšiu dobu. Výhoda je, že jeho cena ešte nieje vysoká a dá sa vylepšovať. Takto sú koncipované RPC počítače.

Tretia možnosť je kúpiť počítač, ktorý Vám bude na slúžiť čo najdlhšie. Jeho vyššia cena umožní, že sa dlhú dobu nemusíte starať o vylepšenie počítača.

3. Desktop či notebook.

Ak v bode jedna nemáte špeciálne nároky a v bode dva ste sa rozhodli pre prvú alebo tretiu možnosť, a okrem toho potrebujete kúpiť aj monitor..., je možné zvoliť niektorý z prenosných počítačov. Notebooky sa v dnešnej dobe v pomere výkon/cena významne vyrovnali kompletnej zostave PC. Našu ponuku notebookov, u nás za skutočne výborné ceny, si môžete prehliadnuť v eKatalogu. (Po registrácii budete mať ceny ešte nižšie.)

Pre obrovské možnosti kombinácií HW Vám celý PC komplet doladíme pri individuálnom pohovore.

Ako dlho trvá kompletizácia počítača?

Všetko závisí od množstva úkonov na počítači. U nás trvá kompletizácia dlhšie z dôvodu komplexnej výstupnej kontroly. Každý počítač po zostavení nastavíme na úrovni BIOS-u a následne testujeme. Prvotné testovanie pre jednotlivé komponenty robíme programami bežiacimi pod operačnými systémami Dos a Linux. Ak je zakúpený k počítaču aj OS Windows, rozširujeme testovanie aj pod týmto OS. Preto dodávka počítača trvá dlhšie. Ak potrebujete počítač čím skôr, testujeme iba v rozmedzí 3-5 hodín.

Najrýchlejšia dodávka počítača so základným testovaním trvá 2-3 dni.
Pri normálnom testovaní bez zakúpeného operačného systému dodávka trvá 3-4 dni.
Pri rozšírenom testovaní v prípade zakúpenia operačného systému dodávka trvá 4-5 dní.

Pri zistení vady na niektorom komponente vymieňame tento komponent za druhý kus. Následne komponent opätovne testujeme. Vďaka tomu sa doba dodania počítača predĺži o cca 1 alebo viac dní. V takom prípade Vás upovedomíme o vzniknutom stave.

Výnimočne sa môže stať, že niektorý komponent nieje k dispozícii všetkých dodávateľov na slovensku. Pokiaľ nieje možné nahradiť komponent iným plnohodnotným, rovnako kvalitným alebo o niečo lepším komponentom, doba sa predlžuje až do dodania komponentu dodávateľom. V takýchto prípadoch Vás taktiež oboznámime so situáciou.


Ako vyberáme komponenty?

Zákadná doska - je to najdôležitejší komponent v počítači. Čipová sada, ktorá spája všetky komponenty dohromady, konštrukcia, rozmiestnenie a kvalitatívna trieda súčiastok a množstvo možností pre dodatočné rozšírenie. Ak je všetko na základnej doske dobré, počítač funguje rýchlo a plynulo, má rýchlejšiu odozvu a je stabilnejší.
1. výber správnej značky základnej dosky. Dobrá technická podpora v podobe vylepšovania ovládačov a biosov je NUTNÁ pre vyriešenie prípadných problémov. Nemenej dôležitá je kvalitná konštrukcia: plošné spoje, použité súčiastky.
2. výber kvalitných čipových sád. Nie všetky čipové sady obsahujú plnohodnotné kanály. Tiež prerušenia zariadení musia fungovať rýchlo bez zbytočných časových opozdení. Cenové rozdiely za tieto systémové prostriedky sú opodstatnené.
3. výbava základnej dosky je tiež veľmi dôležitá. Typy a množstvo zberníc pre základné i doplnkové zariadenia sú dôležité pre vylepšenie v budúcnosti. Uprednostňujeme základné dosky s najnovšími typmi zberníc v plnom počte.

Procesor - väčšinou platí: vyšší výkon - vyššia cena. Preto navrhujeme procesor podľa predpokladaného využitia počítača v kombinácii čo možno najlepšieho pomeru vykonu k cene, teda hodnoty.

Pamäte RAM - veľkosť a rýchlosť pamätí navrhujeme podľa predpokladu použitia počítača. Vyberáme len špičkové značky a navrhujeme s ohľadom na cenu radšej vyššiu kapacitu s nižšiou rychlosťou než naopak.

Pevný disk - veľkosť potrebná pre Vás je veľmi sporadická. Je vhodné, aby ste si Vy zvážili túto potrebu. Vyberáme vždy dlhodobo overené modely výborných výrobcov. Treba si tiež uvedomiť, že pevný disk je z pohľadu výpočtov procesorov, rýchlosti pamätí, množstva prenesených dát medzi komponentami základnými doskami či počtu operácií grafickými kartami z dnešného pohľadu archaicky pomalý. Preto uprednostňujeme rýchle a výkonné disky pre systém. Tretia dôležitá vec je spoľahlivosť pevného disku na ktorú taktiež nezabúdame.

Grafická karta - platí pravidlo ako u procesora vzhľadom na výkonnosť a základnej dosky v rámci kvality. Vyberáme plnohodnotné grafické karty čo sa týka zbernice a vlastnej pamäte s čo najlepším pomerom výkonu a kvality k cene, čiže hodnoty.

Zvuková karta - navrhujeme podľa predpokladaného použitia a použitých reproduktorov.

DVD alebo BR - vďaka nízkym cenám montujeme výrhadne plnohodnotné kvalitné DVD+-RW/RAM mechaniky, ktoré napalujú v prvom rade kvalitne a samozrejme všetky typy médií.

Skrinka - pri výbere dbáme na kvalitné spracovanie a možnosti pre umiestnenie komponentov. Dobrá skrinka nás nesmie limitovať v maximálnom množstve použitých komponentov a tiež v prekážaní si navzájom. Druhý parameter je správny priechod vzduchu cez skrinku pre ideálne odvetrávanie vzniknutého tepla. Vyberáme preto v každej cenovej kategórii čo najlepšiu skrinku podľa týchto nárokov, aby nebol problém v budúcnosti, keď sa počítač po postupných vylepšeniach stane aj extrémne výkonným počítačom. A dobrá skrinka nemusí byť drahá.

Zdroj - je to spolu so základnou doskou najdôležitejší komponent. Vyberáme kvalitné a overené zdroje s výkonovou rezervou. Kvalitne vedia „vyžehliť“ kolísanie v sieti a dokonca aj krátkodobý výpadok, nekazia sa každú chvíľu a po vylepšení počítača ich netreba meniť kvôli nedostatku výkonu.

Ventilátory - vetranie vylepšujeme podľa dohody prídavnými ventilátormi. Ventilátory používame tiché a trvanlivé.

Prachový filter - máme vlastný. Je riešený tak, aby čo najúčinnejšie zachytával prach, ale aby čo najmenej bránil prúdeniu vzduchu.

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinMixxRSS FeedPinterest
Predajňa počítače: ROSNER PC, Václav ROSNER - PC, Krásnohorská 3, Bratislava - Petržalka, www.rosnerpc.sk, rosnerpc@gmail.com, Tel.: 02 3900 7762.
Návrhy na mieru a predaj počítačov, notebookov, servis počítačov, tvorba WEB stránok, PC doplnky, médiá, služby, papiernictvo.
Kamenný a internetový obchod.